Анотація: | Методологія дослідження. Результати отримані за рахунок застосування методів: аналізу та порівняння, синтезу та теоретичного узагальнення – для формування системи організаційно-економічного забезпечення антикризового управління; абстрактно-логічного – для визначення принципів, методів та інструментів антикризового управління бізнес-процесами при реалізації реінжинірингу діяльності підприємства та для розробки рекомендацій щодо його вдосконалення; графічного аналізу – для наглядного відображення отриманих результатів дослідження. Результати. Запропоновано використання реінжинірингу як методу антикризового управління для підприємств, що спрямований на перепроектування та удосконалення бізнеспроцесів з метою оздоровлення підприємства та його виходу на інший рівень розвитку. Визначено, що бізнес-процеси складають основу діяльності підприємства та впливаючи на них можна покращити ефективність та забезпечити прибутковість підприємства. Узагальнено інформацію про основні методи антикризового управління, що можуть бути використані на вітчизняних підприємствах. Здійснено класифікацію заходів антикризового управління, відповідно до якої виділено тактичні й стратегічні заходи, а також активні та пасивні засоби. Визначено місце та роль реінжинірингу в системі антикризового управління як головного стратегічного інструменту. Новизна. Сформовано систему організаційно-економічного забезпечення антикризового управління бізнес-процесами при реалізації реінжинірингу діяльності підприємства, яка дозволяє керівництву підприємства одержувати можливість кількісного та якісного аналізу виникаючих загроз, що можуть зумовити настання кризового стану. Представлено алгоритм проведення реінжинірингу бізнес-процесів підприємства при антикризовому управлінні. Забезпечення антикризового управління повинно починатися з поточного аналізу діяльності підприємства, а саме від місії підприємства аж до своєчасного розпізнавання сигналів, що свідчать про можливе погіршення стану підприємства, а також його конкурентного статусу. Практична значущість. Полягає у можливості застосування розроблених та наданих пропозицій щодо організаційно-економічного забезпечення антикризового управління, оцінювання та удосконалення бізнес-процесів на підприємстві при реалізації реінжинірингу з метою підвищення його ефективності, зростання рівня прибутковості та забезпечення достатнього рівня конкурентоспроможності. Отримані висновки та результати дослідження, надані методичні рекомендації сприятимуть ефективному функціонуванню підприємств. |
Література: | - 1. Vynohradova, O.V. (2005). Reinzhynirynh biznes-protsesiv u suchasnomu menedzhmenti. Donetsk: Alfa.
- 2. Skibitska, L.I., Skibitska L.I., Matvyeyev V.V., Shchelkunov V.I., & Podryeza S.M. (2014). Antykryzovyy menedzhment. Kyiv: «Tsentr uchbovoyi literatury».
- 3. Shershnova, Z.Y. (2007). Antykryzove upravlinnya pidpryyemstvom. Kyiv: KNEU.
- 4. Yuriy, E.O. (2013). Sanatsiya, yak systema zakhodiv ozdorovlennya pidpryyemstv. Visnyk Odeskoho natsionalnoho universytetu, Ekonomika, T.18, 3(3), 160-162.
- 5. Khammer, M., & Champy, Dzh. (2006). Reynzhynyrynh korporatsyy: manyfest revolyutsyy v byznese. Moskva: «Mann, Yvanov y Ferber».
- 6. Piletska, S.T. (2014). Antykryzove upravlinnya ekonomichnoyu stiykistyu promyslovoho aviapidpryyemstva. Kyiv: Tsentr uchbovoyi literatury.
- 7. Prokhorova, V.V. (2013). Innovatsiyni peretvorennya yak strukturnyy element antykryzovoho upravlinnya pidpryyemstvom. Ekonomika i upravlinnya, (2), 28-33.
- 8. Kwilinski, A. (2018). Mechanism of modernization of industrial sphere of industrial enterprise in accordance with requirements of the information economy. Marketing and Management of Innovations, 4, 116-128. http://doi.org/10.21272/mmi.2018.4-11
- 9. Ivanyuta, S. (2007). Antykryzove upravlinnya. M-vo osvity i nauky Ukrayiny, Derzhavnyy komitet statystyky Ukrayiny, Derzhavna akademiya statystyky, obliku ta audytu. Kyiv: Tsentr uchbovoyi literatury.
- 10. Arefyev, S.O. (2014). Restrukturyzatsiya pidpryyemstva: pidkhody, sutnist, skladovi. MENEDZHER, DonDUU, 2(68), 129-134.
|